O nás

Případové studie

První „zelený“ McDonald’s

První „zelený“ McDonald’s

Jeden z největších světových gigantů pohostinského průmyslu řetězec McDonald’s před sebe postavil nelehkou výzvu zřídit první pobočku rychlého občerstvení v duchu trvale užitelného rozvoje. Po celé prodejně jsou prvky ekologicky šetrných výrobků od recyklovaného nábytku přes „ropa-free“ materiály až po instalované světlovody Solatube®.

Případová studie - První „zelený“ McDonald’s (PDF)

Distribuční centrum Macy’s

Distribuční centrum Macy’s

Macy’s, Inc. je jedním z předních řetězců, který provozuje několik obchodních domů po celé Americe, včetně outletových center. Macy’s Inc. používá ve svých distribučních centrech pro naplnění požadovaného množství denního osvětlení produkty Solatube® již od roku 2002.

Případová studie - Distribuční centrum Macy’s (PDF)

Polyfunkční dům Zvole u Prahy

Polyfunkční dům Zvole u Prahy

V průběhu projektování Polyfunkčního domu Zvole u Prahy bylo zjištěno, že navrhované boční osvětlení pomocí vikýřů je nevyhovující a proto byl původní návrh doplněn o světlovody Solatube®.

Případová studie - Polyfunkční dům Zvole u Prahy (PDF)

Základní škola Jílové u Prahy

Základní škola Jílové u Prahy

Součástí projektu rekonstrukce základní školy v Jílovém jsou světlovody, které plní funkci denního osvětlení středové chodby uprostřed stavební dispozice.

Případová studie - Základní škola Jílové u Prahy (PDF)

Městská knihovna v Kladně

Městská knihovna v Kladně

Veřejný prostor utváří základy kulturního povědomí, sbližuje lidi a umožňuje jejich socializaci. Denní osvětlení je nedílnou součástí veřejných budov, avšak ne každé části objektu se ho dostane.

Případová studie - Městská knihovna v Kladně (PDF)

Mateřská školka Tuřany, okr. Slaný

Mateřská školka Tuřany, okr. Slaný

Obec Tuřany se v roce 2012 rozhodla prostřednictvím Evropských dotací přistavět mateřskou školu a uspěla. U nové stavby bylo logické, že jednou z podmínek kolaudace bude vyhovující denní osvětlení.

Případová studie - Mateřská školka Tuřany, okr. Slaný (PDF)

Světelné stěny

Světelné stěny

Zhotovení světelné stěny pomocí přirozeného denního světla je inovativní způsob, jak vytvořit atraktivní vizuální prvek, který poskytuje obyvatelům dojem, že prostor je daleko vzdušnější a prostornější než ve skutečnosti je.

Případová studie - Světelné stěny (PDF)

IOPSALUTE, LTD - Pescara, Itálie

IOPSALUTE, LTD - Pescara, Itálie

Je potvrzené, že denní světlo na pracovišti vede k nárůstu produktivity, zvyšuje koncentraci, zlepšuje morálku a redukcí stresu a únavy zlepšuje zdravotní stav zaměstnanců. Nový projekt dentální kliniky Iopsalute v městě Pescara v Itálii představoval náročnou světelně-technickou výzvu pro architekta Stefana Angella.

Případová studie - IOPSALUTE, LTD - Pescara, Itálie (PDF)

Ekologické vily Nymburk

Ekologické vily Nymburk

Jednopodlažní rodinné domy na okraji Nymburka jsou situovány v klidové zóně města. Moderní design, kvalitní materiály a harmonie stavební dispozice se světlem. Tak by se toto nádherné bydlení dalo popsat.

Případová studie - Ekologické vily Nymburk (PDF)

Allegheny College - Meadville, PA, USA

Allegheny College - Meadville, PA, USA

Allegheny College je soukromá vysoká škola svobodných umění založena roku 1815 v Meadville, PA, USA. Škola byla jednou z prvních, která se připojila do programu Ministerstva energetiky USA vyzývající ke zlepšení energetické náročnosti budov o 20 procent do roku 2020.

Případová studie - Allegheny College - Meadville, PA, USA (PDF)