O nás

Případové studie

Akademie All Saints - Dunstable, Velká Británie

Akademie All Saints - Dunstable, Velká Británie

Cílem nově navržené budovy akademie bylo poskytnout dobře osvětlené, pohodlné, praktické a stimulující prostředí pro výuku s důrazem na udržitelné technologie a energeticky účinná řešení.

Případová studie - Akademie All Saints - Dunstable, Velká Británie (PDF)

AVL Čechy spol. s r.o. - Hranice

AVL Čechy spol. s r.o. - Hranice

Moderní firmy hledají moderní řešení, která zlepší každodenní provoz a přinesou úsporu. Jednou z takových firem byla i AVL Čechy spol. s r.o.- dceřiná společnost koncernu AVL, která se věnuje vývojovému inženýrství v oblasti motorů.

Případová studie - AVL Čechy spol. s r.o. - Hranice (PDF)

DAMU – Divadelní fakutla - Řetězová, Praha 1

DAMU – Divadelní fakutla - Řetězová, Praha 1

Rekonstrukce a zobytnění podkrovních prostor objektu DAMU Řetězová si vyžádala s ohledem na budoucí účel výukových místností dostatek denního světla. Stávající střešní „okénka“ rozhodně tyto představy nenaplňovaly a bylo třeba je podpořit skutečně účinným zdrojem denního osvitu.

Případová studie - DAMU – Divadelní fakutla - Řetězová, Praha 1 (PDF)

Nedostupné prostory

Nedostupné prostory

Nedostatek denního světla v hluboké části budovy byla jednou z hlavních překážek. Investor však byl pevně rozhodnut poskytnout svým budoucím pracovníkům ty nejlepší možné podmínky. Vzhledem k charakteru konstrukce, která nad továrním komplexem uvažuje další patro, byly světlovody jedinou možností jak efektivně denní světlo zavést.

Případová studie - Nedostupné prostory (PDF)

Škola Sedburgh - Cumbria, Anglie

Škola Sedburgh - Cumbria, Anglie

Jako součást energetické strategie redukující emise oxidu uhličitého, zvolila škola ze Sedburghu denní systémy Solatube®. Nejen že jsou jediné světlovody s certifikaci BBA, která je klíčová v rozhodovacím procesu, ale zároveň obsahují inovativní patentové technologie v kopuli a tubusu, které umožňují maximální světelný výkon.

Případová studie - Škola Sedburgh - Cumbria, Anglie (PDF)

Solatube® vs. Velux® - Česká Republika, Slovensko

Solatube® vs. Velux® - Česká Republika, Slovensko

Světlovodný trh se od našeho příchodu do ČR v roce 1997 značně rozšířil. Výrobků je mnoho, ale technologický náskok amerických světlovodů Solatube® je stále obrovský a dlouho tomu tak i zůstane.

Případová studie - Solatube® vs. Velux® - Česká Republika, Slovensko (PDF)

Supermarket Byerly’s - USA

Supermarket Byerly’s - USA

Když se společnost rozhodla otevřít novou pobočku na France Avenue v Edině, ve státě Minnesota tak ředitel Tres Lund zadal architektonickému týmu začlenit do projektu výrobky udržitelného denního osvětlení. Vzhledem k tomu, že nebyl fanouškem tradičních světlíků, zaujali jej jiné technologie jako např. Solatube® denní systémy.

Případová studie - Supermarket Byerly’s - USA (PDF)

VILA VERDE - Dům Vietnamská

VILA VERDE - Dům Vietnamská

Vila Verde je architektonicky výjimečný moderní viladům ve stylu moderny a funkcionalismu se 7 byty a podzemním parkováním dle návrhu architektonického ateliéru de.fakto. Celý objekt je organicky vkusně zasazen do stávající vilové zástavby v prestižní pražské čtvrti Bubeneč 15 min chůze od Hradčan a pražského parku Stromovka. Užitně je řazen jako energeticky úsporný dům s řízenou rekuperací výměny vzduchu včetně inteligentního řízení celé budovy systémem IQ HOUSE.

Případová studie - VILA VERDE - Dům Vietnamská (PDF)

Zdravotnické středisko - Hrušovany u Brna

Zdravotnické středisko - Hrušovany u Brna

Je běžnou praxí, že prostory s menší dobou pobytu se umisťují při návrhu do středu dispozice objektu. Někdy se však nevyhneme momentům, kdy se i místo trvalého pracoviště ocitne bez možnosti prosvitu oknem či světlíkem. V případě Hrušovanského zdravotního střediska se sešlo od obojího trochu.

Případová studie - Zdravotnické středisko - Hrušovany u Brna (PDF)